Zaloguj się

Get Adobe Flash player
Dzisiaj jest: 19 Wrzesień 2021    |    Imieniny obchodzą: Konstancja, January

Bezpośredni kontakt z księdzem dyżurnym: tel. 59 857 23 28
Kontakt do kapelana szpitala: 530 766 636

Numer konta:
14 9321 0001 0041 0346 2000 0010

24 maja 1997 r. Ks. Bp Tadeusz Werno udzielił sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. 
   Ks. Proboszcz Jan Strzelecki wystarał się o pieniądze w kwocie 15 000 zł, z funduszu kościelnego z Warszawy, na remont dachu kościoła parafialnego. 
   Członkowie Rady Parafialnej zbierali również ofiary na ten sam cel, dzięki temu na przełomie czerwca i lipca 1997 r. położono nowy dach na kościele z blachy miedzianej. 
   W dniach 28 lipca - 13 sierpnia 1997 r. odbyła się piesza pielgrzymka z Miastka na Jasną Górę, której przewodniczył Ks. Ryszard Dawidowski. 
   W połowie sierpnia 1997 r. grupa miasteckich młodych z Ks. Markiem Humeniukiem udała się do Paryża na XII Światowe Dni Młodzieży. 
   Między lipcem a wrześniem 1997 r. zmienione zostały schody przy wejściu głównym do kościoła. 
   Za czasów Ks. Proboszcza Jana Strzeleckiego została wymieniona tapicerka na krzesłach w kościele, pomalowane wnęki okienne, lekarze zakupili dywan do kościoła oraz nowy chodnik. 
   Z dniem 15 października 1997 r. parafię opuszczają: Ks. Proboszcz Jan Strzelecki oraz Ks. Ryszard Dawidowski. Parafię Mariacką obejmuje nowy proboszcz Ks. dr Józef Turkiel oraz wikariusz Ks. Tadeusz Kanthak. Pozostaje nadal Ks. Marek Humeniuk. 

Większym i znaczącym wydarzeniem tego roku była Wizytacja Pasterska w dniach 22 - 24 marca 1996 r. Przedtem w dniach 17 - 20 marca odbyły się Rekolekcje Wielkopostne, przeprowadzone przez dwóch młodych OO. Salwatorianów z Trzebinii k. Krakowa - Sanktuarium MB Fatimskiej. 
   21 marca 1996 r. odbył się uroczysty pogrzeb Ks. Bpa Czesława Domina -drugiego Ordynariusza diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej. Przyszedł do naszej diecezji z Katowic w 1993 r., w lutym - niestety żył i rządził nią krótko, śmierć nastąpiła po długiej i ciężkiej chorobie 15 marca 1996 r. w Warszawie. 
   Na pogrzebie - Mszy św. koncelebrowanej przez około 30 biskupów i 400 kapłanów - przewodniczył Kardynał Franciszek Macharski z Krakowa. Niech dobry Pan nasz Jezus Chrystus przyjmie go do nieba. Dobry Jezu a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie. 

Czytaj więcej: Kroniki pisane przez ks. Jana Strzeleckiego 1996

Dwa lata przeznaczyłem na uporządkowanie bardzo zaniedbanego podwórka plebanijnego. Mogę napisać, że od wczesnej wiosny do samej zimy w roku 1994 i 1995, pracowałem sam z jednym panem, który był zatrudniony na pół etatu w Parafii (Pan Hilary Dunajski), codziennie od rana do późna wieczorem. 
   Po roku, z dniem 1 września 1994 r. odeszli z parafii ks. wikariusze Andrzej Sołtys i Andrzej Piwowarczyk, a ich miejsca zajęli ks. Jacek Popławski i ks. Jacek Gierszewski. Ks. Jacek Popławski prowadził katechezę w ZSO, natomiast ks. Jacek Gierszewski uczył religii w ZSR w Łodzierzy, sprawował pieczę nad ministrantami i prowadził scholę dziecięcą, która z czasem, na wniosek ks. proboszcza zakończyła swoją działalność. 
   W lecie 1995 r. doprowadziliśmy do stanu używalności „Altanę” na ogródku – nowa posadzka w ubikacji, nowa muszla itp. Jest gdzie przyjemnie poza domem odpocząć. Wciąż staram się, by obejście było w miarę przyzwoite. Ale to wymaga dalszych zabiegów. 
   Ks. Jacek Gierszewski organizuje pieszą pielgrzymkę z Miastka do Częstochowy od 27 lipca do 13 sierpnia 1995r 
   W czasie Triduum Paschalnego Ksiądz Proboszcz jest głównym celebransem każdej uroczystości. 
   Dwa razy w roku odbywają się Rekolekcje: Wielkopostne i Adwentowe. W okresie adwentu dzieci biorą udział w roratach. 
   W wigilię Bożego Narodzenia odprawiamy dwie pasterki. Ponadto 3 maja i 11 listopada w kościele odbywają się uroczystości religijno – patriotyczne.

 Na mocy dekretu Ks. Bpa Ordynariusza Czesława Domina, Ks. Proboszcz Ludwik Musiał został przeniesiony, na własną prośbę, do mniejszej parafii w Karlinie. 

◊   Nowy Ksiądz Proboszcz. 

   Dekretem Księdza Biskupa Ordynariusza diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej, bpa Czesława Domina, zostałem Proboszczem Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Miastku. 
   Pierwsze spotkania. Przez trzy dni przywoziłem swoje meble w sprzęty domowe ze Starej Łubianki do Miastka. Ten zapis jest dokonany w dniu 2 lutego 1995 r. Minęło więc od owych pierwszych wrażeń półtora roku. Stępiały więc pierwsze uczucia i wrażenia, wiele spraw poszło w zapomnienie. Dziś jest nieco inaczej. 

Czytaj więcej: Kroniki pisane przez ks. Jana Strzeleckiego 1993

Aktualności

Logo parafii

Msze święte

Niedziela

7:00
8:30
10:00 - suma
11:30 - dla dzieci
13:00 - dla młodzieży
18:00

Dni powszednie

7:00
18:00

Szpital

niedziela - 13:30

Świeszyno

niedziela - 9:00

Diecezja

Czytelnia

Blog bez piuski

Do obejrzenia TV