Zaloguj się

Get Adobe Flash player
Dzisiaj jest: 25 Wrzesień 2022    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil

Bezpośredni kontakt z księdzem dyżurnym: tel. 59 857 23 28
Kontakt do kapelana szpitala: 530 766 636

Numer konta:
14 9321 0001 0041 0346 2000 0010

W Parafii pracują: Ks. Proboszcz i Wikariusze: Ks. Tadeusz Winnicki, Ks. Zdzisław Dmuchała i Ks. Marian Górka oraz alumn Andrzej Piwowarczyk. Rok spokojnej pracy duszpasterskiej. Jest to rok III Pielgrzymki Ojca Świętego do Ojczyzny i temu tematowi podporządkowane jest całe duszpasterstwo. Z akcji duszpasterskich zauważyć należy adorację miesięczną Najświętszego Sakramentu dziewiętnastego dnia każdego miesiąca. Do święceń kapłańskich przygotowuje się alumn Stanisław Łącki, do święceń diakonatu alumn Piotr Kaczmarek. Wydarzeniem dla Parafii jest zapowiedź święceń kapłańskich w Lublinie, 9 czerwca z rąk Ojca Świętego święcenia otrzyma miastecki diakon Stanisław Łącki. Z prac gospodarczych zaplanowano dalszy remont budynku parafialnego przy ul. Rybackiej, zamówiona została posadzka do kościoła w prywatnej wytwórni pana Bałazego w Krakowie. Myśli się o wymianie instalacji w kościele i oświetlenia, później o malowaniu kościoła. 

◊   Czerwiec - miesiąc III Pielgrzymki Ojca św. Pełna duchowa mobilizacja Parafii. Pielgrzymka ma akcenty miasteckie. Pierwszy to święcenia diakona Stanisława Łąckiego - Lublin, 9 czerwca. W święceniach udział bierze rodzina neoprezbitera i Ks. Proboszcz. Drugi akcent będzie miał miejsce w niedzielę, 14 czerwca na Placu Defilad, kiedy to wśród misjonarzy odbierających z rąk Ojca św. krzyże misyjne będzie miastczanin ks. Ireneusz Maraszkiewicz. Wreszcie trzecim akcentem będzie wyjazd na spotkanie z Papieżem w Gdańsku, 12 czerwca, siedmiu autokarów i wielkiej liczby samochodów osobowych. Wielu wiernych pojedzie pociągiem. Wielkie Boże budowanie całej Polski. 28 czerwca o godz. 11.30 Mszę św. prymicyjną odprawia ks. Stanisław Łącki, urodzony i wychowany w Miastku, wyświęcony przez Ojca św. Jana Pawła II. Jest czwartym kapłanem, którego kościołowi koszalińsko-kołobrzeskiemu dała parafia Miastko. Kazanie prymicyjne głosi ks. Stanisław Olejarz, proboszcz z Przechlewa. 

◊   Na uwagę zasługuje dzień 21 czerwca, kiedy to J.E. Ks. Bp Ordynariusz obchodzi pięćdziesiątą rocznicę święceń kapłańskich, a równocześnie w Szczecinku udziela święceń kapłańskich alumnom naszego seminarium, wśród których jest diakon Andrzej Piwowarczyk, odbywający praktykę duszpasterską w Miastku. 

◊   Lipiec, sierpień 1987 r. Z wydarzeń duszpasterskich należy wyróżnić przygotowanie i realizację kolejnej pieszej pielgrzymki do Częstochowy. Sprawę prowadzi ks. Zdzisław Dmuchała. Tradycyjnie sierpień jest miesiącem trzeźwości i abstynencji. Ks. Proboszcz wiele troski duszpasterskiej poświęca tej sprawie. Z prac gospodarczych - trudzimy się dalej remontem domu parafialnego, zamówiona została ponadto posadzka do kościoła w prywatnej wytwórni pana Bałazego w Krakowie. 

◊   Wrzesień - mobilizacja katechetyczna. Pracę katechetyczną podejmują wszyscy księża wikariusze i dwóch katechetów. Kurs przedmałżeński dla młodzieży rozpoczyna Ks. Proboszcz. 

◊   Październik, listopad - trwa normalna praca duszpasterska i katechetyczna. Zbiórka ofiar na Seminarium Duchowne.

◊   28 października odpust parafialny. 

◊   W dniach 7 - 9 listopada pielgrzymka Parafian do Częstochowy. Rozpoczęcie przygotowań do przyszłorocznej koronacji cudownej figury w Skrzatuszu. Pielgrzymkę prowadzi ks. Marian i ks. Zdzisław. W święto Chrystusa Króla - 22 listopada rozpoczynamy szkolenie doradczyń parafialnych we własnym zakresie. Zgłosiło się ponad trzydzieści kandydatek z terenu dekanatu i diecezji. Szkolenie prowadzą: p. Leokadia Kroska z Polanowa i Ks. Proboszcz. Szkolenie potrwa dwa lata. 

◊   Grudzień 1987. Normalna praca duszpasterska, a ponadto rozpoczęcie peregrynacji obrazu MB Częstochowskiej, przywiezionego z Częstochowy w listopadzie. Jest to już przygotowanie na koronację w Skrzatuszu i do Wielkiej Peregrynacji w 1990 r. W dniach 13 - 18 grudnia odbyły się Rekolekcje Adwentowe.

Aktualności

Logo parafii

Msze święte

Niedziela

7:00
8:30
10:00 - suma
11:30 - dla dzieci
13:00 - dla młodzieży
18:00

Dni powszednie

7:00
18:00

Szpital

niedziela - 13:30

Świeszyno

niedziela - 9:00

Diecezja

Czytelnia

Blog bez piuski

Do obejrzenia TV