Zaloguj się

Get Adobe Flash player
Dzisiaj jest: 9 Sierpień 2022    |    Imieniny obchodzą: Klara, Roman, Romuald

Bezpośredni kontakt z księdzem dyżurnym: tel. 59 857 23 28
Kontakt do kapelana szpitala: 530 766 636

Numer konta:
14 9321 0001 0041 0346 2000 0010

◊   I niedziela Wielkiego Postu - 28 lutego 1993 r. - Miastko posiada drugą Parafię. Ks. Proboszcz Ludwik Musiał -budowniczy i organizator nowej Parafii przekazuje Parafię nowemu Proboszczowi, którym został Ks. Stefan Ołów. 

◊   30 maja 1993 r. Wigilia Zesłania Ducha Świętego - w konkatedrze w Kołobrzegu święcenia kapłańskie naszej Diecezji. Wśród nowowyświęconych Ks. Jarosław Gruba i Ks. Czesław Łącki. 

◊   W czasie ośmioletniego pobytu w Parafii to już piąte święcenia kapłańskie, nie licząc diakonów z praktyk. 

◊   Prymicje Ks. Czesław Łącki - 31 maja, Ks. Jarosław Gruba - 6 czerwca, 13 czerwca Prymicje Ks. Edwarda Kopytko z Wilna. Prawdziwie miesiąc kapłański. 

◊   10 czerwca 1993 r. - Boże Ciało. Trasa procesji z ubiegłego roku. 

◊   17 czerwca - w oktawę Bożego Ciała - rocznica I Komunii św. dzieci z SP 1. 

Problemem, nie tylko parafialnym, staje się bieda, która coraz bardziej zagląda do wielu domów. Powstaje Parafialne koło „Caritas”. Struktury organizacyjne tworzą: 1. Ks. Proboszcz Ludwik Musiał, 2. p. Zdzisław Maciaszek - katecheta, przewodniczący zespołu, 3. p. Zofia Cybulska - nauczycielka - zastępca przełożonego, 4. p. Alina Karpińska - księgowa, 5. p. Wanda Gąsecka – skarbnik. Członkowie: Stanisław Główczewski, Halina Topka, Krystyna Butrym, Gizela Krajewska, Urszula Lange i Kazimierz Kapłan. W czasie ferii organizujemy zimowiska. Kilkanaścioro dzieci wyjeżdża na zimowisko do Rabki. Kilkadziesiąt obiadów dla najuboższych. Duża ilość zebranej i rozdanej odzieży - to tylko niektóre przejawy działalności Parafialnej „Caritas” w Miastku. 

Czytaj więcej: Kroniki pisane przez ks. Ludwika Musiała 1992

Rok jakże brzemienny i ważny dla duszpasterstwa. IV Pielgrzymka Ojca Świętego do Ojczyzny i do Koszalina. Oficjalne przygotowanie, rozpoczynamy w niedzielę 3 lutego 1991 r. Podkreślamy hasło i zadanie: „Prawo Boże – fundamentem odnowy Narodu”. 

◊   Rekolekcje Wielkopostne - ukierunkowane w jednym celu. Zapowiadamy nabór do służb porządkowych. Rekolekcje przeżywamy w dniach 24 - 28 lutego. Wcześnie, bo bardzo wcześnie w tym roku Wielkanoc. Rekolekcje przeprowadzają OO. Redemptoryści. 

Czytaj więcej: Kroniki pisane przez ks. Ludwika Musiała 1991

Rok 1990 to przede wszystkim Rok Nawiedzenia Parafii przez matkę Bożą w znaku kopii cudownego obrazu z Jasnej Góry. Wydarzenie, któremu podporządkowane jest duszpasterstwo całego roku. Pierwsze nawiedzenie miało miejsce 12 listopada 1961 r., obecny proboszcz był wówczas wikariuszem w Miastku. Była to jego pierwsza placówka duszpasterska. Do dziś pamiętam tłumy przy konfesjonałach i godziny spędzone na spowiedzi św. Później nawiedzenie przeżyłem jeszcze raz w Zielonej Górze - jako wikariusz w parafii Najświętszego Zbawiciela, gdzie diecezja gorzowska przekazywała obraz diecezji wrocławskiej. Wszystko podporządkowane jest nawiedzeniu: kolęda, katecheza, niedzielne kazania. Rekolekcje przed nawiedzeniem przeprowadzają OO. Redemptoryści ze Szczecinka. Robią to dobrze. Rozpoczęliśmy je 25 lutego w VIII niedzielę zwykłą, a zakończyliśmy w piątek, 2 marca, by w sobotę, 3 marca o godz. 17.00 powitać obraz. W przygotowanie angażuję całe miasto. Jeszcze w styczniu zwołuję przedstawicieli Urzędu Miasta i Gminy oraz dyrektorów zakładów pracy, przedstawicieli Straży Pożarnej i Policji. Omawiamy znaczenie nawiedzenia, rozdzielamy zadania. Wszyscy okazują wielkie zaangażowanie. Przeżywam wewnętrzną radość, gdy w sobotę przed południem cała Parafia przygotowana wewnętrznie i zewnętrznie, przez dekorację całego miasta oczekuje Swej Matki. Całą niedzielę, 4 marca, trwamy przy wizerunku Pani z Jasnej Góry. Wszystkie Msze św. złączone tematycznie z nawiedzeniem. 7.00 - ludzie starsi, emeryci i chorzy, 8.30 - młodzież, 10.00 - suma parafialna, 11.30 - dzieci szkolne, 13.00 - rodzice, 15.00 - Msza św. i uroczyste pożegnanie obrazu MB. Obraz wędruje dalej, do Dretynia. Matce Bożej zawierzamy wszystko, co stanowi naszą Parafię. 

Czytaj więcej: Kroniki pisane przez ks. Ludwika Musiała 1990

Można znowu stwierdzić - normalna, wytężona praca duszpasterska. Prowadzą ją ci sami kapłani, którzy służyli tu w roku ubiegłym, a więc ks. Proboszcz, ks. Marian Górka, ks. Tadeusz Winnicki i ks. Mieczysław Patałuch. W pracy katechetycznej pomagają katecheci: Jan Haręża i Piotr Cybulski. Dom - plebanię prowadzi Pani Kryspina Kufel. Z wydarzeń szczególnych, należy odnotować: 

◊   Na nowo organizujemy Towarzystwo Przyjaciół KUL. Sprawą zajął się p. Wacław Rekowski z ul. Świerczewskiego. Zajął się on bardzo dobrze i odpowiedzialnie. Wystąpił bardzo owocnie na konferencji dekanalnej, wkrótce trafił do zarządu diecezjalnego. 

Czytaj więcej: Kroniki pisane przez ks. Ludwika Musiała 1989

Aktualności

Logo parafii

Msze święte

Niedziela

7:00
8:30
10:00 - suma
11:30 - dla dzieci
13:00 - dla młodzieży
18:00

Dni powszednie

7:00
18:00

Szpital

niedziela - 13:30

Świeszyno

niedziela - 9:00

Diecezja

Czytelnia

Blog bez piuski

Do obejrzenia TV