Zaloguj się

Get Adobe Flash player
Dzisiaj jest: 20 Maj 2022    |    Imieniny obchodzą: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
  • Nabożeństwo majowe codziennie o 17.30
    Nabożeństwo majowe codziennie o 17.30
  • Święty Jan Paweł II
    Święty Jan Paweł II

Bezpośredni kontakt z księdzem dyżurnym: tel. 59 857 23 28
Kontakt do kapelana szpitala: 530 766 636

Numer konta:
14 9321 0001 0041 0346 2000 0010

List do Parafian na Boże Narodzenie 2020

Drodzy Parafianie;
Sytuacja epidemiczna spowodowała, że życie parafialne, w mijającym roku, znacznie spowolniło. Wiele osób zmierzyło się z chorobą spowodowaną koronawirusem, odnotowaliśmy także przypadki śmiertelne. Wraz z całą wspólnotą nieprzerwanie modlimy się w intencji chorych, a także całego, dzielnego personelu naszego miasteckiego szpitala.

Z obawy przed zarażeniem wielu parafian pozostaje nadal w domu, uczestnicząc w Eucharystii jedynie transmitowanej przez środki medialne. Dziękujemy Wam, że pomimo zagrożenia epidemicznego, nie pozostawiliście nas w niedzielę i dni świąteczne samych. Pojawia się coraz więcej osób, które przychodzą nie tylko na Eucharystię, ale korzystają po kilku miesiącach zamknięcia w domu, z sakramentu pokuty. Ogromnie nas to cieszy.
Pragniemy poinformować Was, że w środę 23 grudnia istnieje możliwość wyspowiadania się: od godz. 10.00 i od godz. 16.30. Zapraszamy również na Mszę pasterską 24 grudnia na godz. 22.00. Dzięki życzliwości włodarzy miasta postawiony zostanie telebim przy kościele, który pozwoli wszystkim uczestniczyć w liturgii Bożonarodzeniowej. Prosimy jedynie o przestrzeganie bezpiecznych odległości wedle wskazań sanepidu.
Z przykrością informujemy, że w tym roku kolędy nie będzie. Zamiast tradycyjnych odwiedzin w domach zapraszamy Was do naszego kościoła o godz. 16.30 na wspólną modlitwę. Podczas krótkiego nabożeństwa chcemy wysłuchać Słowa Bożego, złożyć sobie życzenia (w formie ogólnej), pomodlić się w Waszej intencji, zaśpiewać kolędy oraz przyjąć błogosławieństwo.
Do naszego listu dołączony został plan, według którego przedstawiciele rodzin i poszczególne osoby mogą przyjść do kościoła. Prosimy abyście przynieśli ze sobą naczynia na wodę święconą, którą po powrocie do domów pobłogosławicie miejsca Waszego zamieszkania.

Na modlitwę kolędową o godz. 16.30 zapraszamy parafian do kościoła z następujących miejscowości i ulic:
4.01 – Przęsin, Zadry;
5.01 - Świeszyno, Świeszynko;
7.01 - Chlebowo, Pasieka, Lipczyno, Klaryszewo, OSiR, Rybakówka, ul. Piastowska;
8.01 - Łubkowo, Dretynek;
9.01 - Węgorzynko, ul. Sportowa.
Niedziela
11.01 - Łodzierz, Studnica, ul. Koszalińska, ul. Ogrodowa, ul. Jaśminowa;
12.01 - ul. Kazimierza Wielkiego, ul. B. Chrobrego, ul. Słowackiego, ul. Rybacka;
13.01 - ul. A. Mickiewicza, ul. Armii Krajowej, ul. Dworcowa, ul. Królowej Jadwigi, ul. Chopina;
14.01 - ul. B. Wituckiego; ul. Słoneczna, ul. Bogusława X;
15.01 - ul. Rodzinna, ul. Przytulna, ul. Domowa, ul. Krótka, ul. Gościnna, ul. Sąsiedzka, ul. Słupska;
16.01 - ul. Czereśniowa, ul. Wiśniowa, ul. Morelowa, ul. Sadowa, ul. Owocowa.
Niedziela
18.01- ul. Łąkowa, ul. J. Wybickiego, ul. Piłsudskiego;
19.01 - ul. Konstytucji 3-Maja (lewa strona);
20.01 - ul. Konstytucji 3-Maja (prawa strona);
21.01 - Os. Ceglane, ul. Fabryczna, ul Stolarska;
22.01 - ul. M. Konopnickiej;
23.01 - ul. Kowalska, ul. Długa, ul. Szewska.

Niech ten czas Narodzenia Pańskiego obfituje we wzajemną życzliwość i otwarcie na drugiego człowieka. Niech pieśń Aniołów, wielbiących Boga za cud Wcielenia, stanie się także naszą parafialną pieśnią. Pieśnią dziękczynienia za życie, za wszelkie dobra, którymi nas Bóg obdarza. Życzymy zdrowia i szczęścia na każdy dzień Nowego Roku.

Ks. Dariusz Jastrząb, Ks. Paweł Byczkowski, Ks. Tomasz Zabielski

Aktualności

Logo parafii

Msze święte

Niedziela

7:00
8:30
10:00 - suma
11:30 - dla dzieci
13:00 - dla młodzieży
18:00

Dni powszednie

7:00
18:00

Szpital

niedziela - 13:30

Świeszyno

niedziela - 9:00

Diecezja

Czytelnia

Blog bez piuski

Do obejrzenia TV