Zaloguj się

Get Adobe Flash player
Dzisiaj jest: 20 Maj 2022    |    Imieniny obchodzą: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
  • Nabożeństwo majowe codziennie o 17.30
    Nabożeństwo majowe codziennie o 17.30
  • Święty Jan Paweł II
    Święty Jan Paweł II

Bezpośredni kontakt z księdzem dyżurnym: tel. 59 857 23 28
Kontakt do kapelana szpitala: 530 766 636

Numer konta:
14 9321 0001 0041 0346 2000 0010

Wskazania Biskupa Diecezjalnego Edwarda Dajczaka
w sprawie sprawowania posług duszpasterskich
w tak zwanym obszarze czerwonym,

pow. Bytowski  z dnia 17.09.2020 r.


W związku z ogłoszeniem przez Ministerstwo Zdrowia w dniu 17.09.2020 r. listy powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami, wśród których znalazł się powiat bytowski, przekazuję następujące wskazania, które będą obowiązywały od soboty 19.09.2020 r.
Wskazania dotyczą: z dek. Polanów – par. Świerzno, z par. Barcino m. Gumieniec, z dek. Miastko – par. Suchorze, Trzebielino, Dretyń, Miastko, Piaszczyna, Miłocice.


Zgodnie z par. 25 ust. 8 Rozporządzenia Rady Ministrów z 7 sierpnia br., „zgromadzenia organizowane w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych mogą się odbywać w obszarze czerwonym pod warunkiem, że (...) w budynkach kultu religijnego znajduje się nie więcej uczestników niż wynosi 50% obłożenia budynku lub innego obiektu kultu religijnego, oprócz osób sprawujących kult religijny”.
Oznacza to, że w kościele, w którym zazwyczaj po przeliczeniu wszystkich miejsc siedzących
i stojących, może przebywać np. 300 wiernych, według nowych regulacji w obszarze czerwonym, w Mszy św. może uczestniczyć maksymalnie połowa tej liczby.

Proszę poinformować parafian poprzez plakaty, komunikatory internetowe oraz strony parafialne
o maksymalnej liczbie osób mogących uczestniczyć w liturgii od dnia 19.09. br. Na wioskach można przekazać mieszkańcom informację przez sołtysów. Na drzwiach kościoła i kaplicy powinno się zamieścić informację o liczbie osób, które mogą jednocześnie w nim przebywać.

Wszystkich uczestników liturgii, obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Z obowiązku tego zwolnieni są celebransi. Dodatkowo w obszarze czerwonym także osoby przebywające na zewnątrz kościołów, bez względu na odległość między osobami, muszą używać maseczek.

Proszę również o to, aby księża nie spotykali się ze sobą poza własnymi parafiami. Do czasu odwołania obostrzeń należy: zawiesić wszystkie ewentualne odpusty, I komunie św., bierzmowania, maksymalnie ograniczyć spotkania wspólnot parafialnych. Należy odwołać wszystkie organizowane wyjazdy na tegoroczne uroczystości w Skrzatuszu.

Powyższe wskazania dotyczące tzw. obszaru czerwonego, wynikają z obowiązującego prawa państwowego w czasie epidemii SARS-CoV-2.

+ Edward Dajczak
Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski
________________________________________
Koszalin, dn. 17.09.2020 r.

Aktualności

Logo parafii

Msze święte

Niedziela

7:00
8:30
10:00 - suma
11:30 - dla dzieci
13:00 - dla młodzieży
18:00

Dni powszednie

7:00
18:00

Szpital

niedziela - 13:30

Świeszyno

niedziela - 9:00

Diecezja

Czytelnia

Blog bez piuski

Do obejrzenia TV