KOMUNIKAT BISKUPA DIECEZJALNEGO

ZAPRASZAJĄCY NA DIECEZJALNĄ PIELGRZYMKĘ RODZIN DO SANKTUARIUM

MATKI BOŻEJ TRZYKROĆ PRZEDZIWNEJ NA GÓRZE CHEŁMSKIEJ W KOSZALINIE

 

            Drodzy Diecezjanie, Siostry i Bracia!

 Zapraszam Was na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej w Koszalinie. Każdego roku 15 sierpnia przeżywamy na tej Świętej Górze Pomorza bardzo ważne święto rodzin naszej diecezji. W tym roku przebiegać ono będzie po hasłem Rodzina chrześcijańska – solą ziemi”. Chrystusowe słowa „Jesteście solą ziemi”, są również zadaniem, by się nią stawać. Bóg posyła nas, abyśmy byli solą ziemi, abyśmy zapalali światło wiary w sercach ludzi, którzy wiarę utracili lub w wierze osłabli.

Przeżywanie wiary we wspólnocie i dzielenie się nią, jak również doświadczanie piękna rodziny, są wielką wartością tej pielgrzymki. Chcemy przeżyć we wspólnocie rodzin piękno powołania do życia w rodzinie i moc wiary, która zawsze osłania rodzinę, tworząc jej trwały fundament.

Proszę Was, Siostry i Bracia, o te chwile modlitwy z rodzinami i za rodziny, o ich szczęście, trwałość i zdolność do dzielenia się tym, co w rodzinie najpiękniejsze. Chcemy również pamiętać o wszystkich problemach naszych rodzin, modlić się za rodziny przeżywające trudności i szukać dróg do ich umocnienia. Bądźmy razem, zjednoczeni miłością Boga i prowadzeni przez Maryję, Matkę Pięknej Miłości.

Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 10.00, a jej sercem będzie Msza św., którą będę celebrował na Górze Chełmskiej o godzinie 12.00. Dokonamy na niej odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zawierzymy Maryi wszystkie nasze rodziny.

            Niech Matka Boża wstawia się za rodziny, które są przyszłością i nadzieją naszej diecezji. Wszystkich jeszcze raz gorąco zapraszam i błogosławię, życząc pełnego łaski pielgrzymowania .

 

                                                                                                           + Edward Dajczak

                                                                                                   Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski