Zaloguj się

Get Adobe Flash player
Dzisiaj jest: 6 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Sława, Jakub, Stefan

Bezpośredni kontakt z księdzem dyżurnym: tel. 59 857 23 28

Numer konta:
14 9321 0001 0041 0346 2000 0010

APEL BISKUPA KOSZALIŃSKO-KOŁOBRZESKIEGO

EDWARDA DAJCZAKA

ZACHĘCAJĄCY DO MODLITWY

O POWOŁANIA DO ŻYCIA KAPŁAŃSKIEGO
________________________________________

Siostry i Bracia,
Umiłowani Diecezjanie,

Papież Franciszek w Orędziu na tegoroczny Światowy Dzień Modlitw o Powołania napisał, że nie zawsze łatwo jest rozeznać swoje powołanie i ukierunkować życie we właściwy sposób. W tym duchu Papieskiego orędzia znajduje się także będący w trakcie synodu nasz Koszalińsko-Kołobrzeski Kościół, który potrzebuje odnowionego zaangażowania ze strony kapłanów, ludzi życia konsekrowanego, wychowawców i każdego z nas, by dać młodym możliwość wysłuchania i rozeznania drogi swojego życia poprzez modlitwę, rozważanie Słowa Bożego, adorację eucharystyczną i towarzyszenie duchowe (Por. Franciszek, Orędzie na 56 Światowy Dzień Modlitw o Powołania).

Świat, w którym dziś żyjemy, jest wyjątkowy, pełen wyzwań i złożonej codzienności.
W tym właśnie świecie młody człowiek ma rozeznawać swoją życiową drogę. Dzisiaj szczególnie młodzi potrzebują naszej modlitwy, bo jak mówi Papież Franciszek: powołania rodzą się na modlitwie i z modlitwy; i tylko dzięki modlitwie mogą wytrwać i przynieść owoc (Por. Franciszek, Rozważanie przed modlitwą Regina Coeli - 21 kwietnia 2013). Potrzeba tej żarliwej modlitwy wynika z wezwania Jezusa: Proście Pana żniwa, aby posłał robotników na swoje żniwo (Mt 9,38).

Kochani Diecezjanie!
Powołanym, rozeznającym drogę młodym ludziom potrzeba modlitwy – naszej modlitwy. W diecezji przeżywamy trudny moment malejącej wciąż liczby kandydatów do kapłaństwa. W tej sytuacji potrzeba naszego modlitewnego myślenia o tym, że nie może zabraknąć tych, którzy
w naszych kościołach będą celebrowali dla nas Eucharystię, będą odwiedzali chorych
z sakramentalną posługą czy jednali nas z Bogiem. Proszę Was, twórzmy pozytywny klimat
w rodzinach i parafiach wobec tych, których Pan Bóg powołuje.

Ośmielam się dziś zachęcić Was do modlitwy o powołania w duchu wezwania Jezusa, który mówi: Proście Pana żniwa, aby posłał robotników na swoje żniwo (Mt 9,38). Tych, którzy mogą, proszę, aby każdego dnia o godz. 15:00 razem z Rodziną Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego odmawiali Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji powołań. Każda forma modlitwy jest ważna i potrzebna. Proszę, uklęknijcie ze mną, zatrzymajcie się na chwilę, trwajmy razem
i wołajmy o powołania, jako dzieci Kościoła tej ziemi. Proszę Was o modlitwę w intencji powołań w naszych parafiach i ofiarowanie czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Zapewniam Was o mojej modlitwie i błogosławię
+ Edward Dajczak
Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski

Aktualności

Logo parafii

Msze święte

Niedziela

7:00
8:30
10:00 - suma
11:30 - dla dzieci
13:00 - dla młodzieży
18:00

Dni powszednie

7:00
18:00

Szpital

niedziela - 13:30

Świeszyno

niedziela - 9:00

Diecezja

Czytelnia

Blog bez piuski

Do obejrzenia TV