Zaloguj się

Get Adobe Flash player
Dzisiaj jest: 20 Sierpień 2019    |    Imieniny obchodzą: Sabina, Sobiesław, Bernard

Bezpośredni kontakt z księdzem dyżurnym: tel. 59 857 23 28

 

  • Jezus prawdziwie zmartwychwstał!!!
    Jezus prawdziwie zmartwychwstał!!!
  • „W mocy Bożego Ducha” - hasło programu duszpasterskiego na rok 2018/2019
    „W mocy Bożego Ducha” - hasło programu duszpasterskiego na rok 2018/2019
  • Święty Jan Paweł II
    Święty Jan Paweł II

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Znalezione obrazy dla zapytania uroczystość chrystusa króla 2018

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest wezwaniem do zawierzenia Jezusowi i otwarcia przed Nim drzwi naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. W tym duchu zostanie odnowiony Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w kościołach i kaplicach w całej Polsce – podkreśla rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – obchodzoną w ostatnią niedzielę roku liturgicznego – wprowadził w 1925 r. papież Pius XI. Nakazał wtedy, aby w tym dniu we wszystkich kościołach przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówić litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu.

Cała treść artykułu: zobacz

Zobacz też: Tekst Jubileuszowego Aktu

Aktualności

Logo parafii

Msze święte

Niedziela

7:00
8:30
10:00 - suma
11:30 - dla dzieci
13:00 - dla młodzieży
18:00

Dni powszednie

7:00
18:00

Szpital

niedziela - 13:30

Świeszyno

niedziela - 9:00

Diecezja

Czytelnia

Blog bez piuski

Do obejrzenia TV