Zaloguj się

Get Adobe Flash player
Dzisiaj jest: 21 Maj 2019    |    Imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Bezpośredni kontakt z księdzem dyżurnym: tel. 59 857 23 28

 

  • Nabożeństwo majowe codziennie o 17.30
    Nabożeństwo majowe codziennie o 17.30
  • Jezus prawdziwie zmartwychwstał!!!
    Jezus prawdziwie zmartwychwstał!!!
  • „W mocy Bożego Ducha” - hasło programu duszpasterskiego na rok 2018/2019
    „W mocy Bożego Ducha” - hasło programu duszpasterskiego na rok 2018/2019
  • Święty Jan Paweł II
    Święty Jan Paweł II

Zmarł ks. kan. Jan Strzelecki

Uroczystości pogrzebowe księdza kanonika Jana Strzeleckiego odbędą się w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Oleśnicy (dekanat Stopnica, diecezja kielecka).

Piątek, 9 listopada - obrzędy pożegnania i eksporta z kaplicy przedpogrzebowej do kościoła parafialnego, gdzie trumna z ciałem ks. Jana pozostanie do zakończenia uroczystości pogrzebowych.

Sobota, 10 listopada

7.00 i 7.30 - Msze święte w kościele parafialnym

13.00 - Msza święta pogrzebowa, po której ciało ks. Jana spocznie w rodzinnym grobowcu na cmentarzu w Oleśnicy.

Ksiądz kanonik Jan Strzelecki, syn Jana i Stanisławy zd. Ambroża, urodził się 08.08.1940 r. w Oleśnicy. Po zdaniu egzaminu dojrzałości w 1958 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu. W latach 1961-1963 jako kleryk odbył służbę wojskową w jednostce w Nysie. Święcenia diakonatu otrzymał 02.04.1966 r., a święcenia prezbiteratu - 16.06.1966 r.

Pełnił posługę duszpasterską w następujących parafiach:

od 02.07.1966 r. do 06.02.1969 r. - jako wikariusz w parafii pw. św. Jadwigi w Zieleniewie;od 07.02.1969 r. do 30.06.1969 r. - jako wikariusz w parafii pw. Podwyższenia Krzyża św. w Polanowie;od 01.07.1969 r. do 30.06.1971 r. - jako wikariusz w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Gardnie Wielkiej;od. 01.07.1971 r. do 30.06.1973 r. - jako wikariusz w parafii pw. NMP Królowej Różańca św. w Słupsku;od 01.07.1973 r. do 30.06.1974 r. - jako wikariusz w parafii pw. św. Anny w Krajence;od 01.07.1974 r. do 29.07.1976 r. - jako wikariusz w parafii pw. św. Marcina w Kołobrzegu;od. 29.07.1976 r. do 24.06.1981 r. - jako wikariusz w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Dębnicy Kaszubskiej i parafii pw. św. Ottona przy kościele pw. Najśw. Serca Jezusowego w Słupsku dla obsługi samodzielnej placówki duszpasterskiej pw. św. Stanisława biskupa i męczennika w Dobieszewie, z zadaniem odbudowy kościoła w Wieszynie;od 24.06.1981 r. do 01.07.1982 r. - jako administrator parafii pw. św. Stanisława biskupa i męczennika w Dobieszewie;od 01.07.1982 r. do 30.06.1993 r. - jako administrator parafii pw. Podwyższenia Krzyża św. w Starej Łubiance;od 01.07.1993 r. do 14.10.1997 r. - jako proboszcz parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Miastku;od 15.10.1997 r. do 27.01.1999 r. - na urlopie zdrowotnym;od 28.01.1999 r. aż do przejścia na emeryturę 26.08.2005 r. jako proboszcz parafii pw. św. Szczepana w Rymaniu.

Studiował na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie, gdzie uzyskał 18.03.1985 r. tytuł magistra teologii w zakresie studiów nad rodziną. Był członkiem Rady Kapłańskiej. Odznaczony expositorum canonicale (E.C.) z tytułem kanonika.

Aktualności

Logo parafii

Msze święte

Niedziela

7:00
8:30
10:00 - suma
11:30 - dla dzieci
13:00 - dla młodzieży
18:00

Dni powszednie

7:00
18:00

Szpital

niedziela - 13:30

Świeszyno

niedziela - 9:00

Diecezja

Czytelnia

Blog bez piuski

Do obejrzenia TV